Doručení do 2 pracovních dnů

Toleruj laktózu!

V našich končinách není schopno trávit mléčné výrobky přibližně 10 procent populace. Je to kvůli tomu, že laktózu – mléčný cukr – rozkládá na jednotlivé cukry enzym laktáza, který je přítomný u všech savců a jeho množství a aktivita je pochopitelně nejvyšší během kojení, kdy je mléko hlavním zdrojem výživy. Postupně však jeho účinnost slábne a u některých lidí se schopnost zpracovat mléčný cukr ztratí úplně.

Někteří lidé s laktózovou intolerancí však paradoxně snášejí lépe jogurty než například mléko. Je to kvůli bakteriálním kulturám, které se v jogurtech a podobných mléčných výrobcích vyskytují, a příznivě působí na trávicí systém. Samozřejmě, ani v tomto případě není vhodná konzumace jogurtů, a to ani bohatých na prospěšné bakterie – negativní důsledky laktózové intolerance často převažují nad pozitivy pramenícími z konzumace živých kultur.

V takových případech jsou vhodná probiotika, která neobsahují laktózu ani lepek, jsou vhodná pro vegany i lidi s alergiemi na různé druhy potravin. Tyto kritéria splňují živé bakterie Symprove. Navíc jejich tekutá forma způsobuje, že živé bakterie se rychle dostanou do střev, kde nastolí rovnováhu a příznivě působí na střevní mikroflóru, tedy bakteriální složení (tzv. mikrobiom). Oproti tabletám mají živá probiotika více výhod:

Symprove vs tabletky

Do střev se tedy dostanou v plné síle, přičemž více výzkumů prokázalo, že určité bakteriální kmeny mají v oblibě laktózu a dokážou si s ní poradit díky vlastním enzymům. Lidem s laktózovou intolerancí tedy svítá naděje, že díky pravidelnému užívání prospěšných bakterií si budou moc vychutnat i mléčné výrobky, na které museli dávno zapomenout. Potvrzuje to i zkušenost Moniky, která nám napsala:

„Kvůli problémům s trávením, nadýmáním a zácpou jsem užívala různé druhy probiotik. Při zjištění intolerance na mléčné výrobky, vejce a kuřecí maso mi bylo doporučeno Symprove. Už po dvou týdnech jsem se cítila mnohem lépe. Symprove mi pomohlo s dlouholetou zácpou a ostatními trávicími potížemi, také intolerance jsou pryč Jsem velmi spokojená a Symprove doporučuji všemi deseti.“

Pro lidi s laktózovou intolerancí jsou probiotika Symprove ideální volbou. Obsahují bakterie, které nejsou na mléčném základě, zároveň jsou však živé a aktivní. Stále více z nich se na vlastní kůži – lépe řečeno, ve vlastních střevech – přesvědčilo o tom, že i s tímto onemocněním je možné žít plnohodnotný život bez příznaků. Například i další paní Monika, která nám zprostředkovala příběh své dcerky:

„Dcera začala mít žaludeční problémy, čím dál, tím více zvracela. Diagnostikovali jí reflux a intoleranci laktózy. Nasadili jí léky, které však moc nepomohly, zvracení, křeče a bolesti přetrvávaly a už jsme nevěděli, co dělat. Hledali jsme nějaké možnosti, jak jí pomoci, a nakonec otec natrefil na Symprove. Dlouho jsme koupi zvažovali, nakonec jsme se odhodlali a od té doby se dceřin stav zlepšil o 100 %. Opravdu velmi děkujeme, nám Symprove velmi pomohlo.“

V Asii nebo v Africe je ztráta účinnosti laktázy v organismu úplně běžná a intoleranci na laktózu tu má až 95 procent lidí. Tomu jsou přizpůsobená i jídla a tradiční kuchyně, která mléko úplně vynechává. Jiná situace je u nás, kde je vnímaná jako onemocnění. Toto onemocnění je však možné potlačit a alespoň částečně eliminovat příznaky. Pravidelným užíváním Symprove mnohým našim spokojeným zákazníkům příznaky laktózové intolerance vymizely, nebo alespoň částečně zeslábly, a oni si alespoň jednou za čas mohli dopřát své oblíbené pochoutky obsahující mléko.

O intoleranci na laktózu, jejím původu a léčbě si přečtěte více v našem blogu. Symprove si můžete objednat zde, případně pokud máte další otázky, neváhejte se na nás obrátit na info@symprove.cz,  případně na čísle +420 721 976 057.

+ posts

Symprove newsletter

Prihláste sa do nášho newslettra a už vám neunikne žiadny zaujímavý článok na tému trávenia, imunity či zdravého životného štýlu.
Posielame maximálne raz týždenne!

Jediná živá probiotika

Udržujte zdravou rovnováhu bakterií ve střevech již dnes!

Díky jedinečné technologii a dlouholetému zdokonalování jsou probiotika SymproveTM jediná skutečně živá probiotika, která se díky vodní bázi dostaví do střev, kde příznivě působí na trávení, imunitu a celkové zdraví organismu.
Na rozdíl od pilulkových probiotik pobývají v žaludku, jak je agresivní žaludeční kyseliny rozloží a oslabí, ale projdou trávicím systémem přímo tam, kde jsou potřeba.