Doručení do 2 pracovních dnů

Toleruj laktózu!

V našich končinách není schopno trávit mléčné výrobky přibližně 10 procent populace. Je to kvůli tomu, že laktózu – mléčný cukr – rozkládá na jednotlivé cukry enzym laktáza, který je přítomný u všech savců a jeho množství a aktivita je pochopitelně nejvyšší během kojení, kdy je mléko hlavním zdrojem výživy. Postupně však jeho účinnost slábne a u některých lidí se schopnost zpracovat mléčný cukr ztratí úplně.

Někteří lidé s laktózovou intolerancí však paradoxně snášejí lépe jogurty než například mléko. Je to kvůli bakteriálním kulturám, které se v jogurtech a podobných mléčných výrobcích vyskytují, a příznivě působí na trávicí systém. Samozřejmě, ani v tomto případě není vhodná konzumace jogurtů, a to ani bohatých na prospěšné bakterie – negativní důsledky laktózové intolerance často převažují nad pozitivy pramenícími z konzumace živých kultur.

V takových případech jsou vhodná probiotika, která neobsahují laktózu ani lepek, jsou vhodná pro vegany i lidi s alergiemi na různé druhy potravin. Tyto kritéria splňují živé bakterie Symprove. Navíc jejich tekutá forma způsobuje, že živé bakterie se rychle dostanou do střev, kde nastolí rovnováhu a příznivě působí na střevní mikroflóru, tedy bakteriální složení (tzv. mikrobiom). Oproti tabletám mají živá probiotika více výhod:

Symprove vs tabletky

Do střev se tedy dostanou v plné síle, přičemž více výzkumů prokázalo, že určité bakteriální kmeny mají v oblibě laktózu a dokážou si s ní poradit díky vlastním enzymům. Lidem s laktózovou intolerancí tedy svítá naděje, že díky pravidelnému užívání prospěšných bakterií si budou moc vychutnat i mléčné výrobky, na které museli dávno zapomenout. Potvrzuje to i zkušenost Moniky, která nám napsala:

„Kvůli problémům s trávením, nadýmáním a zácpou jsem užívala různé druhy probiotik. Při zjištění intolerance na mléčné výrobky, vejce a kuřecí maso mi bylo doporučeno Symprove. Už po dvou týdnech jsem se cítila mnohem lépe. Symprove mi pomohlo s dlouholetou zácpou a ostatními trávicími potížemi, také intolerance jsou pryč Jsem velmi spokojená a Symprove doporučuji všemi deseti.“

Pro lidi s laktózovou intolerancí jsou probiotika Symprove ideální volbou. Obsahují bakterie, které nejsou na mléčném základě, zároveň jsou však živé a aktivní. Stále více z nich se na vlastní kůži – lépe řečeno, ve vlastních střevech – přesvědčilo o tom, že i s tímto onemocněním je možné žít plnohodnotný život bez příznaků. Například i další paní Monika, která nám zprostředkovala příběh své dcerky:

„Dcera začala mít žaludeční problémy, čím dál, tím více zvracela. Diagnostikovali jí reflux a intoleranci laktózy. Nasadili jí léky, které však moc nepomohly, zvracení, křeče a bolesti přetrvávaly a už jsme nevěděli, co dělat. Hledali jsme nějaké možnosti, jak jí pomoci, a nakonec otec natrefil na Symprove. Dlouho jsme koupi zvažovali, nakonec jsme se odhodlali a od té doby se dceřin stav zlepšil o 100 %. Opravdu velmi děkujeme, nám Symprove velmi pomohlo.“

V Asii nebo v Africe je ztráta účinnosti laktázy v organismu úplně běžná a intoleranci na laktózu tu má až 95 procent lidí. Tomu jsou přizpůsobená i jídla a tradiční kuchyně, která mléko úplně vynechává. Jiná situace je u nás, kde je vnímaná jako onemocnění. Toto onemocnění je však možné potlačit a alespoň částečně eliminovat příznaky. Pravidelným užíváním Symprove mnohým našim spokojeným zákazníkům příznaky laktózové intolerance vymizely, nebo alespoň částečně zeslábly, a oni si alespoň jednou za čas mohli dopřát své oblíbené pochoutky obsahující mléko.

O intoleranci na laktózu, jejím původu a léčbě si přečtěte více v našem blogu. Symprove si můžete objednat zde, případně pokud máte další otázky, neváhejte se na nás obrátit na info@symprove.cz,  případně na čísle +420 721 976 057.

+ posts

Jediná živá probiotika

Udržujte zdravou rovnováhu bakterií ve střevech již dnes!

Díky jedinečné technologii a dlouholetému zdokonalování jsou probiotika SymproveTM jediná skutečně živá probiotika, která se díky vodní bázi dostaví do střev, kde příznivě působí na trávení, imunitu a celkové zdraví organismu.
Na rozdíl od pilulkových probiotik pobývají v žaludku, jak je agresivní žaludeční kyseliny rozloží a oslabí, ale projdou trávicím systémem přímo tam, kde jsou potřeba.

logo