Doručení do 2 pracovních dnů

Probiotika v útlém věku – jaký vliv mají na vývoj dítěte?

Zdraví střev u dětí ovlivňuje mnoho funkcí rozvíjejícího se organismu. Má dopad na chování, spánek, hladinu energie, koncentraci, náladu a na mnoho dalšího.

Je mnoho způsobů, jak si děti mohou udržovat zdravou střevní mikroflóru. Někdy je však složité dostat do každodenní stravy dítěte všechny potřebné živiny. Vhodné je proto doplnit výživu dítěte o probiotika, která zajistí zdraví střevní mikroflóry.

Co jsou probiotika?

Probiotika jsou prospěšné bakterie (například Lactobacillus, Bifidobacteria nebo Saccharomycetes), které žijí v našem střevě a vykonávají širokou škálu funkcí, včetně regulace imunitního systému, trávení potravy, absorpce živin, produkce neurotransmiterů a podpory výroby energie. Mají zásadní vliv na téměř všechny aspekty funkcí mozku a těla. Jejich nedostatek může být příčinou mnohých problémů, kterým děti čelí, počínajeproblémy s psychikou a chováním až po gastrointestinální problémy a časté nemoci.

Probiotika jsou pro děti jednoznačně potřebná a bezpečná. V lidském trávicím systému se nachází přibližně 100 miliard bakterií, tím převyšují buňky lidského těla v poměru 10 ku jedné. Probiotika poskytují mnoho životně důležitých funkcí pro naši pohodu.

Probiotika v útlém věku – jaký vliv mají na vývoj dítěte?

Co pozitivního probiotika dětem přinášejí?

Méně infekcí a nemocí – většina imunitního systému se nachází ve střevě, takže dobrá rovnováha bakterií je nezbytná k potlačení příznaků nemocí.
Zlepšení nálady – výzkumy prokazují, že nálada a chování jsou propojeny se střevní mikroflórou a že probiotika mohou podporovat zlepšení nálady.
Rychlejší zotavení po léčbě antibiotiky – jelikož antibiotika zabíjejí prospěšné bakterie spolu s těmi špatnými, užívání probiotických doplňků během léčby a po ní může dopomoci mikrobiomu ve střevech dostat se zpět do lepší rovnováhy.
Zdravá váha a metabolismus – probiotika pomáhají tělu trávit a absorbovat živiny z potravy, aby děti mohly růst a udržovat si zdravou hmotnost s dobrou energetickou hladinou.
Zlepšují funkci mozku – Zlepšení dobrých hladin bakterií ve střevě umožňuje produkovat více neurotransmiterů, to pozitivně ovlivňuje funkci mozku.

Ačkoli je užívání probiotik všeobecně bezpečné, měli bychom při jejich pravidelném užívání dát pozor na několik vedlejších účinků. Změny ve střevní mikroflóře mohou vést ke zvýšené produkci plynu jako obvykle, to může způsobit nadýmání. Tento stav po několika dnech až týdnech odezní.

Pozor si musíme dát i na syndrom bakteriálního přerůstání střeva (SIBO). Tlusté a tenké střevo obsahují různé druhy bakterií a k SIBO může dojít v případě, že se anaerobní bakterie tlustého střeva začnou množit v tenkém střevě. Symptomy SIBO mohou být nadýmání, průjem, mozková mlha a krátkodobé problémy s pamětí. Nejlépe vám při diagnostice tohoto onemocnění poradí váš příslušný specialista.

Užívání probiotik a prebiotik má mnoho benefitů, avšak třeba mít na paměti, že tak jako s žádným léčivem, tak ani s dávkami probiotik to nemůžeme přehánět. I dávkování jediných živých probiotik Symprove je při dětech potřebné upravit na jjeden mililitr na jeden kilogram tělesné hmotnostidítěte.

Díky kvalitním probiotikům může i vaše dítě růst s dostatkem prospěšných bakterií ve střevech. Jediná živá a aktivní probiotika Symprove se dostaví přímo do střevní mikroflóry, kde příznivě působí na trávení, posílí imunitu a mohou mu pomoci s lepším spánkem nebo veselejší náladou.

Na rozdíl od tabletových nebo práškových přípravků se probiotika Symprove dostaví do mikrobiomu v plné síle nepadnou za oběť agresivním žaludečním kyselinám. Díky tekutému základu jsou připravena ihned působit a aktivně přispět k rovnováze v trávení..

Kovacikova
+ posts

Vystudovala ošetřovatelství na Lékařské fakultě UK a obor farmaceutický asistent v ČR. Pracovala v lékárně, pro online lékárnu a jako koordinátor klinických studií v Biomedicínském centru SAV. Je zdravotník tělem i duší, ráda pomáhá jiným, a proto ji tato práce naplňuje. Má ráda přírodu, tanec a svou rodinu.

Jediná živá probiotika

Udržujte zdravou rovnováhu bakterií ve střevech již dnes!

Díky jedinečné technologii a dlouholetému zdokonalování jsou probiotika SymproveTM jediná skutečně živá probiotika, která se díky vodní bázi dostaví do střev, kde příznivě působí na trávení, imunitu a celkové zdraví organismu.
Na rozdíl od pilulkových probiotik pobývají v žaludku, jak je agresivní žaludeční kyseliny rozloží a oslabí, ale projdou trávicím systémem přímo tam, kde jsou potřeba.

logo