Doručení do 2 pracovních dnů

sTravte léto v pohodě se Symprove

S létem přicházejí kromě slunečných dnů i plány na letní výlety a dovolené. Zejména po dosažení vysoké míry proočkovanosti a ustoupení pandemie koronaviru si lidé po celém světě vynahrazují deficit cestování a vyrážejí do exotiky objevovat nové země i exotické chutě. Ty však mohou být rizikem pro naše trávení.

Klíčem je hydratace

Vysoké teploty v destinacích na jedné straně osvěžují, ale i prohlubují dehydrataci. Tekutiny je třeba pravidelně doplňovat i několikrát za hodinu, což je mnohem vhodnější než nárazové pití velkého množství vody.

sTrávte leto v pohode so Symprove
Zdroj: unsplash.com

Ve většině krajin subtropického a tropického pásma se nedoporučuje pít neupravenou vodu z vodovodu. Vodu je třeba si kupovat v lahvích a také v restauracích je vhodné upozornit číšníka, že si ji přejete přinést na stůl uzavřenou. Známe totiž případy, kdy obsluha restaurace nebo kavárny doplnila v honbě za ziskem do láhve zdravotně nevyhovující vodu z vodovodu.

V tomto případě je dokonce lepším řešením upřednostnění sycené vody. Vhodnou náhradou podezřelé vody a nápojů může být například šťáva z čerstvého kokosového ořechu, která se pije pomocí brčka. Je to výborný nápoj i při průjmu, rehydratuje a obsahuje množství minerálů a vitamínů.

Užijte si dovolenou naplno a začněte užívat živá probiotika co nejdříve.

První pomoc při průjmu

Další komplikací, se kterou se můžeme setkat na dovolené, je průjem. Snažit se ho zastavit hned první den není optimální, jelikož jde o proces čištění střev od toxinů. Nejrizikovější destinace pro vznik infekce jsou rozvojové země Latinské Ameriky, Afrika, Střední Východ nebo Asie, ale „přihodit“ se může prakticky kdekoli.

Nejčastější příčinou průjmu je porušení základních pravidel hygieny, požití kontaminované potravy nebo vody. V rámci prevence je proto vhodné vyvarovat se konzumaci potravy z pouličních stánků, kde se jídla připravují v improvizovaných podmínkách.

sTrávte leto v pohode so Symprove
Zdroj: unsplash.com

Doporučuje se také vyhnout se doteků zvířat nebo koupání v otevřených prostorách. Jídlo se má konzumovat ihned po přípravě, zeleninu je také lepší sníst tepelně upravenou než syrovou a samozřejmě před konzumací jídla je nutné si vždy umýt ruce. Bezpečné je na dovolené jíst jen ovoce, které se dá oloupat nebo uvařit.

Při průjmu je nejdůležitější přijímat tekutiny a soli. V lékárnách se prodávají speciální rehydratační roztoky, účinné jsou i iontové nápoje pro sportovce – ne však v případě dětí. Vhodné jsou i minerální vody s vysokým obsahem sodíku a draslíku nebo neslazený čaj.

Ověřeno studiemi: Shrnutí výsledků 5 nezávislých odborných studií

Jak připravit trávení na dovolenou?

Pokud si chcete plánovanou dovolenou vychutnat naplno a nemáte v plánu prosedět slunečné dny na WC v hotelovém pokoji, jako prevence může pomocidlouhodobé užívání probiotik. Ty je vhodné užívat už měsíc před samotnou cestou, aby ve střevech nastala rovnováha a byl pravidelně doplňován dostatečný počet prospěšných bakterií.

Při tzv. cestovním průjmu, který je způsoben bakteriemi, parazity, nebo viry nalezenými v kontaminované vodě nebo jídle, probiotika rozšíří řadu dobrých bakterií v trávicím systému, které vyrovnávají hladinu špatných bakterií zapříčiněnou viry, a riziko trávicích problémů značně snižují.

sTrávte leto v pohode so Symprove
Zdroj: unsplash.com

Probiotika Symprove se jako jediná dostaví do trávení živá a aktivní a ihned příznivě působí na střevní mikroflóru. Prospěšné bakterie pomohou nastolit rovnováhu a vy si budete moci vychutnávat dovolenou na pláži, ve vodě nebo kdekoli, kde si dobře odpočinete.

Pozor! Láhev Symprove nesplňuje kritéria tekutiny zabalené v příručním zavazadle, proto si ji vždy zabalte do podpalubního kufru. Pár hodin v letadle účinnost živých probiotik neovlivní.

Zdroje:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12088524/
https://www.prelekara.sk/casopisy/prakticky-lekar/2011-11/probiotika-z-pohledu-praktickeho-lekare-klinicke-indikace-pro-podani-probiotik-vysledky-dotaznikoveho-setreni-mezi-praktickymi-lekari-36658
Kovacikova
+ posts

Vystudovala ošetřovatelství na Lékařské fakultě UK a obor farmaceutický asistent v ČR. Pracovala v lékárně, pro online lékárnu a jako koordinátor klinických studií v Biomedicínském centru SAV. Je zdravotník tělem i duší, ráda pomáhá jiným, a proto ji tato práce naplňuje. Má ráda přírodu, tanec a svou rodinu.

Jediná živá probiotika

Udržujte zdravou rovnováhu bakterií ve střevech již dnes!

Díky jedinečné technologii a dlouholetému zdokonalování jsou probiotika SymproveTM jediná skutečně živá probiotika, která se díky vodní bázi dostaví do střev, kde příznivě působí na trávení, imunitu a celkové zdraví organismu.
Na rozdíl od pilulkových probiotik pobývají v žaludku, jak je agresivní žaludeční kyseliny rozloží a oslabí, ale projdou trávicím systémem přímo tam, kde jsou potřeba.

logo