Doručení do 2 pracovních dnů

FAQ

O Symprove

Co je Symprove?

Symprove jsou živá probiotika na vodní bázi, jejichž pozitivní účinek je vědecky prokázán. Ranní odměrka dodá do vašich střev miliardy bakterií sloužících k nastolení rovnováhy ve střevním mikrobiomu. Od zdraví střev a rovnováhy bakterií potřebných pro správné fungování našeho organismu se odvíjí kvalita trávení, spánku, pleti, imunity či nálady.

Jak chutná Symprove?

Symprove je pro vás k dispozici ve třech příchutích:

Originál
Nemáte rádi sladké? Tato příchuť je pro Vás. Je trochu kyselá až trpká.

Mango a marakuja
Osvěžující příchuť tropického ovoce, mírně kyselá.

Jahoda a malina
Nejsladší z našich příchutí. Jemná a také kyselkavá.

Jak dlouho trvá, než pocítím účinek?

Udržování zdravých střev je celoživotní cesta. Pokud jde o zdraví střev, neexistují rychlá řešení. Doporučujeme užívat Symprove alespoň tři měsíce. Délka tohoto období je v souladu s dlouhodobými výsledky, které pociťuje 9 z 10 našich zákazníků. Až 94 procent uživatelů Symprove potvrdilo, že po třech měsících pociťují rozdíl, a mnozí užívají Symprove dlouhodobě.

Jak mi může Symprove pomoci?

Chcete-li si přečíst reálné zkušenosti našich zákazníků, klikněte na sekci “Recenze” na naší stránce. Symprove je oficiálně klasifikován jako doplněk stravy (ne lék). To znamená, že z právního hlediska nemůžeme sami uvádět konkrétní zdravotní tvrzení. Díky množství autentických recenzí se dozvíte o účinku Symprove v opravdu různorodém spektru zdravotních potíží, se kterými pomáhá Symprove našim dlouhodobým věrným zákazníkům.

Jaké rozdíly můžu vidět v prvních měsících?

Každý organismus má specifické vlastnosti a je jedinečný, a proto i vaše zkušenost se Symprove může být jedinečná. Nezávislé studie a zkušenosti našich zákazníků dlouhodobě dokazují, že existují běžné fáze, kterými lze procházet: Během prvních týdnů užívání Symprove někteří zákazníci pocítí značné zlepšení, zatímco jiní mohou pocítit určitý střevní diskomfort. Obě reakce jsou běžné. V následujících týdnech se střevní rovnováha zlepšuje a potíže postupně pociťuje stále méně lidí. Podle průzkumu mezi zákazníky Symprove ve Velké Británii až 94 procent z nich cítí pozitivní rozdíl po třech měsících užívání Symprove. Důležitá je dlouhodobá pravidelnost.

Jak se Symprove vyrábí?

Symprove vyrábíme v kontrolovaném, sterilním prostředí. Je to proto, že naše bakterie jsou živé organismy a potřebují péči v každé fázi. V našem patentovaném, jedinečném výrobním plánu postupujeme podle těchto klíčových kroků:

 1. 1. Vaříme speciálně vybrané obilí, abychom vytvořili mladinu.
 2. 2. Následně ji pročistíme a udržujeme při stálé teplotě ve sterilizovaných kádích.
 3. 3. Přidáme hlavní ingredience – naše čtyři kmeny bakterií.
 4. 4. Bakterie se začnou množit.
 5. 5. Když máme správné množství bakterií, Symprove posíláme na nezávislé testování.
 6. 6. Po úspěšném absolvování testů roztok s bakteriemi plníme do lahví.
Jaké je složení Symprove?

Original příchuť:
Složení: Voda, extrakt z naklíčeného ječmene, živé aktivované kultury: rhamnosus NCIMB 30174, E. faecium NCIMB 30176, L. plantarum NCIMB 30173, L. acidophilus NCIMB 30175; regulátory kyselosti: kyselina askorbová, citrát trisodný; konzervační látka: sorban draselný.

Příchuť manga a marakuji:
Složení: Voda, extrakt z naklíčeného ječmene, živé aktivované kultury: L. rhamnosus NCIMB 30174, E. faecium NCIMB 30176, L. plantarum NCIMB 30173, L. acidophilus NCIMB 30175; regulátory kyselosti: kyselina askorbová, citrát trisodný; konzervační látka: sorban draselný; přírodní aromata.

Příchuť jahody a maliny:
Složení: Voda, extrakt z naklíčeného ječmene, živé aktivované kultury: L. rhamnosus NCIMB 30174, E. faecium NCIMB 30176, L. plantarum NCIMB 30173, L. acidophilus NCIMB 30175; regulátory kyselosti: kyselina askorbová, citrát trisodný; konzervační látka: sorban draselný; přírodní aroma; barvivo: šťáva z černé mrkve.

K výrobě Symprove vždy hledáme nejkvalitnější složky, které získáváme od renomovaných dodavatelů. Všechny naše bakterie se vyrábějí ve Spojeném království.

Je Symprove přírodní produkt?

Ano, Symprove je vyroben ze 100 % složek přírodního původu.

Našimi klíčovými složkami jsou voda, extrakt z ječmene a bakterie. Dokonce i další aroma a barviva, která se nacházejí v našich příchutích Jahoda a malina a Mango a marakuja, pocházejí ze zcela přírodních zdrojů – nacházejí se v každodenních potravinách! Patří mezi ně: vitamín C, sorban draselný a citrát trisodný.

Je sorban draselný nebezpečná látka?

Sorbanu draselného se vůbec nemusíte bát! Není toxický ani nevede ke genovým mutacím. Při jeho konzumaci může maximálně dojít k alergické reakci, obecně je jeho užívání v malých množstvích naprosto bezpečné. Po aplikaci má sorban draselný antibakteriální účinek, normalizuje stav střevní mikroflóry a ničí bakterie a plísně, čímž zlepšuje fungování vnitřních orgánů. Pro více informací si můžete přečíst náš článek na blogu, ve kterém se tomuto tématu věnujeme podrobněji.

Jaké jsou účinné složky přípravku Symprove?

Naše účinné látky jsou druhy živých a aktivních bakterií mléčného kvašení. Jsou to:

 • • Lactobacillus rhamnosus
 • • Enterococcus faecium
 • • Lactobacillus acidophilus
 • • Lactobacillus plantarum

Všechny čtyři druhy jsou bezpečné a vyskytují se i v běžných potravinách.

Je Symprove probiotikum nebo prebiotikum?

Symprove obsahuje živé bakterie (které lze považovat za probiotikum) a extrakt z ječmene (který lze považovat za prebiotikum). Avšak nepoužíváme ani jeden z těchto termínů, protože Symprove je technicky klasifikován jako doplněk stravy a evropské potravinové zákony nám to nedovolují.

Nákup a doručení

Kde mohu koupit Symprove?

Můžete si ho objednat přímo na webové stránce v sekci „Shop“, případně telefonicky na čísle 800 700 772.

Za jakou dobu mi Symprove doručíte?

Při objednávce v pracovní dny do 14:00 Vám Symprove doručíme druhý pracovní den. Objednávky přijaté po 14:00 doručujeme do dvou pracovních dnů.
Po objednání obdržíte potvrzení o objednávce e-mailem.

Jaká jsou pravidla vrácení zboží Symprove?

Až 94 procent zákazníků tvrdí, že po třech měsících užívání Symprove pociťují pozitivní efekt – proto doporučujeme dát si tento čas k rozhodnutí, zda je pro vás vhodné. Pokud jste přesto se Symprove opravdu nespokojení, kontaktujte nás na help@symprove.cz nebo zdarma telefonicky na 800 700 772.

Jakými společnostmi doručujete?

V zájmu zachování čerstvosti vaší objednávky doručujeme prostřednictvím kurýrů společnosti DPD a společnosti Packeta. Jedná se o nejrychlejší možné doručení. K dispozici je také výběr tzv. DPD pick up pointu, podacího místa Packety nebo Z-Boxu, kde si můžete nechat objednávku uskladnit a následně vyzvednout. Prosíme Vás, abyste Vaši objednávku nenechávali ve výdejním místě delší dobu, jelikož naše bakterie jsou živé a citlivé na okolní prostředí. Možný je i osobní odběr v Piešťanech na Vrbovské cestě 15.

Kdo může užívat Symprove?

Kdo může užívat Symprove?

Probiotika Symprove jsou primárně určena pro lidi trpící střevními onemocněními jako IBS, onemocnění IBD, SIBO či Divertikulitida, nebo pro lidi s rozličnými potravinovými alergiemi, ale užívat je může každý, kdo chce podpořit zdraví svého trávení, střevní mikrobiom, imunitní systém a celkový „wellbeing“ svého organismu. Přečtěte si zkušenosti našich spokojených zákazníků v sekci “Recenze” na našem webu. Tak jako u všech doplňků stravy, i Symprove funguje nejlépe v souladu s vyváženou a pestrou stravou. Více informací o péči o střeva prostřednictvím stravy, cvičení či spánku naleznete v našich článcích.

Jaké složky obsahuje Symprove?

Symprove se vyrábí z vody, naklíčeného ječmene a čtyř kmenů živých bakterií. Během výrobního procesu odstraňujeme z ječmene lepek. Pokud si však chcete prohlédnout všechny složky v jednotlivých příchutích, klikněte na otázku „Jaké je složení Symprove?“.

Funguje Symprove u každého?

Až 94 procent našich zákazníků tvrdí, že po třech měsících užívání Symprove pociťují pozitivní rozdíl. Mnozí jej užívají po celý život. Chcete-li získat lepší představu o tom, jakou zkušenost měli naši zákazníci s užíváním Symprove, klikněte na sekci “Recenze” na našem webu.

Funguje Symprove při FODMAP dietě?

Ano, mnoho lidí užívá Symprove současně s FODMAP dietou. Vždy však doporučujeme, abyste se o tomto faktu poradili se svým lékařem.

Mohu užívat Symprove s antibiotiky?

Samozřejmě. Antibiotika jsou vynikajícím prostředkem k poražení nemoci, ale jejich nevýhodou je, že mohou zničit dobré střevní bakterie. Doporučujeme rozdělit dobu užívání Symprove a antibiotik tak, aby byly co nejdále od sebe. Nezapomeňte si po užití Symprove nechat 10 minut před tím, než začnete jíst nebo pít (kromě vody). Je to proto, aby se naše bakterie dostaly do vašich střev živé.

Mohou Symprove užívat děti?

Ano, Symprove je přírodní doplněk stravy, který je vhodný pro děti. Doporučujeme podávat 1 ml na každý 1 kg jejich hmotnosti (tedy 20 ml denně pro 20 kg dítě).

Většina dětí upřednostňuje příchuť jahoda & malina, protože je nejsladší.

Mohu užívat Symprove, pokud mám oslabenou imunitu?

Symprove je bezpečný doplněk stravy vyrobený z přírodních složek. Přesto je důležité se poradit se svým lékařem.

Mohu užívat Symprove během těhotenství nebo kojení?

Symprove je vyrobeno z přírodních složek a neobsahuje nic, čemu byste se měli vyhýbat během těhotenství nebo kojení. Přesto může být zahájení užívání nového výživového doplňku v tomto období velkou změnou. Proto se nejprve poraďte se svým lékařem. Pokud užíváte nějaké léky, vyplatí se zkontrolovat etiketu a zjistit, zda obsahují nějaké specifické potraviny, kterým byste se měli vyhnout.

Má Symprove nějaké vedlejší účinky?

Většina lidí nepociťuje vedlejší účinky. Několik lidí pociťuje obtíže během prvních dnů užívání. To je ovšem obvykle jen znakem toho, že bakterie jsou na správném místě a začínají působit.

Tyto obtíže mají často podobu změn ve vyprazdňování. Může nastat zácpa nebo mírný průjem. Když se však vaše tělo přizpůsobí, zmiňované potíže vymizí. Pokud byste pociťovali jakékoli potíže, případně si nejste jisti, stačí nás kontaktovat na help@symprove.cz nebo na bezplatném čísle 800 700 772.

Je Symprove vhodný pro vegany?

Ano.

Je Symprove bezlepkový?

Ano, v našem výrobním procesu odstraňujeme lepek z ječného extraktu.

Obsahuje Symprove mléko/laktózu/mléčnou bílkovinu?

Ne. Je vhodné pro vegany.

Obsahuje Symprove nějaké alergeny?

Pokud trpíte alergiemi, je důležité si zkontrolovat složení. Můžeme vás ujistit, že Symprove neobsahuje stopy mléka a je vhodné pro vegany. A přestože obsahuje ječný extrakt, během výrobního procesu odstřeďujeme lepek, takže je i bezlepkové.

Pokyny a skladování

Jaká je trvanlivost Symprove?

Každé balení má trvanlivost přibližně 6 měsíců od vyrobení, protože naše bakterie jsou živé, když je plníme do lahví.

Trvanlivost i účinnost však může značně klesnout, pokud Symprove vystavíte vysokým teplotám či naopak mrazům.

Co se stane, když vynechám dávku?

Nepodléhejte panice, vynechání jedné dávky pravděpodobně nebude mít negativní efekt.

Ve studiích jsme testovali účinky denní dávky 70 ml a zjistili jsme, že je to optimální množství. Pokud však dávku vynecháte, jednoduše pokračujte v užívání znovu následující den.

Potřebujete pomoc při budování návyku, který vydrží? Prohlédněte si tyto osvědčené tipy od naší komunity zákazníků:

 1. 1. Nastavte si na telefonu připomínku, která se spustí 10 minut po ranním budíku. Takto si na užití Symprove vzpomenete dříve, než se pustíte do snídaně!
 2. 2. Nastavte si před spaním připomínku, abyste si na kuchyňskou linku položili prázdný kelímek na Symprove, a ráno ho tak nemůžete přehlédnout!
 3. 3. Případně se zkuste naučit spojovat užívání Symprove s něčím příjemným. Proč nevyužít 10 minut po užití k tomu, abyste udělali něco malého pro sebe? Udělejte si rychlou rozcvičku, věnujte se meditaci nebo si dejte osvěžující sprchu. Cokoli, s čím se vám spojí ranní dávka Symprove, a vy se na ni budete těšit.

Někdy může stačit jen propojení s činností, která vás baví, abyste si vybudovali nový návyk.

Mohu užívat Symprove spolu s jídlem?

V ideálním případě byste měli Symprove užívat vždy nalačno před snídaní. Následně počkejte alespoň 10 minut před jídlem nebo pitím (pokud se nepotřebujete napít vody, což není problém).

To zabrání tomu, aby váš žaludek spustil trávení a vytvořil dodatečnou žaludeční kyselinu, která může ovlivnit samotné bakterie.

Není to konec světa, budete-li jíst krátce po užití Symprove. Pokud to však děláte často, může to snížit jeho účinnost. Zapomněli jste užít Symprove a už jste snědli snídani? Nemějte obavy, počkejte dvě hodiny a následně užijte Symprove.

Jak dlouho musím užívat Symprove?

Vyvážení vašeho mikrobiomu vyžaduje čas. Je to maraton, ne sprint. Je to maraton, ne sprint. Proto dietologové říkají, že byste měli dát svému tělu tři měsíce na to, aby si zvyklo na jakýkoli nový bakteriální produkt.

Drtivá většina lidí pociťuje rozdíl při užívání Symprove po třech měsících, mnozí vidí výsledky mnohem dříve. Klíčové je vědět, že střeva mají vysokou míru plasticity, což znamená, že se mohou snadno vrátit zpět do nerovnováhy, přestanete-li užívat něco, co jim pomohlo.

Z tohoto důvodu se mnoho lidí rozhodne užívat Symprove po celý život.

Musí se Symprove skladovat v chladničce?

Teprve po otevření láhve. Otevřenou ji uchovávejte v chladničce a spotřebujte ji do 10 dnů.

Přežijí prospěšné bakterie v Symprove při pokojové teplotě?

Ano! Po otevření láhve ji jednoduše vložte do chladničky a spotřebujte do 10 dnů.

Můžu se Symprove cestovat?

Určitě. Spousta našich zákazníků s ním cestuje po celém světě. Pokud je to možné, po příjezdu na místo určení jej vložte do chladničky, případně do umyvadla napuštěného studenou vodou. Pozor! Symprove nesplňuje kritéria tekutiny sbalené do příručního zavazadla, láhev či více lahví musí být sbaleny v odbaveném zavazadle.

Mohu užívat Symprove a pít alkohol?

Nejlepší je vyhnout se alkoholu několik hodin po užití Symprove, neboť může mít skutečně negativní vliv na střevní bakterie. Více informací o tom, co jíst a pít na podporu vašeho mikrobiomu, si můžete přečíst v našem blogu.

Mohu se Symprove předávkovat?

Symprove je klasifikováno jako doplněk stravy, ne jako lék. To znamená, že technicky se jím nemůžete předávkovat. Je také vyrobeno z přirozeně získaných složek a neobsahuje žádné chemikálie ani škodliviny.

Všechny naše nezávislé studie čerpají z účinku denní dávky 70 ml na náš mikrobiom. To znamená, že není důvod užívat větší množství. Dospělým doporučujeme 70 ml každý den. Pro děti doporučujeme 1 ml na 1 kg jejich tělesné hmotnosti (tedy 20 kg = 20 ml).

Mohu užívat Symprove spolu s léky a jinými doplňky stravy?

Symprove je bezpečný doplněk stravy vyrobený z přírodních složek.

To znamená, že jej můžete naprosto bezpečně užívat s jinými doplňky stravy. Mnoho lidí ho užívá také spolu s léky. Máte-li však předepsané léky, vždy doporučujeme vzít Symprove s sebou k lékaři a poradit se ohledně užívání.

Jak mám Symprove správně skladovat?

Lahve uchovávejte na chladném a tmavém místě, dokud je neotevřete. Potom je uložte do chladničky a spotřebujte do 10 dnů. Symprove neohřívejte ani nemrazte, protože byste mohli bakterie zničit a oslabit tak účinnost probiotik.

Jaké množství Symprove bych měl/a užívat?

Stačí užívat 70 ml každé ráno na prázdný žaludek. Následně počkejte alespoň 10 minut před jídlem a pitím (pokud se nepotřebujete napít vody).

Tato dávka obsahuje přibližně 10 miliard živých a aktivních bakterií.

Symprove On The Go

Proč není produkt Symprove On The Go běžně dostupný na webové stránce?

Symprove On The Go je produkt určený výhradně zákazníkům Symprove, kteří si v minulosti zakoupili 4týdenní nebo 12týdenní balení Symprove a znají jeho účinky na svůj organismus. Slouží jako pohodlné řešení pro zákazníky, kteří mají v plánu cestovat a On the go si mohou zabalit s sebou do příručního zavazadla.

Mohu si produkt On The Go pořídit, i když ještě se Symprove nemám zkušenosti?

Symprove On The Go není plnohodnotnou náhradou 4týdenního a 12týdenního programu Symprove. Balení On The Go obsahuje sedm 70mililitrových lahviček, což představuje týdenní dávku živých probiotik Symprove. Za toto období se neprojeví benefity a pozitivní účinky jejich užívání. Novým zákazníkům doporučujeme zvolit 4týdenní nebo 12týdenní program Symprove a produkt On The Go využít pouze jako doplněk při dovolených nebo cestách, na které si nemohou sbalit 500mililitrovou láhev z běžného balení.

logo