parallax background

Často kladené dotazy

1V čem je Symprove™ jedinečný?
Aby byl přípravek účinný, musí se bakterie DOSTAT na místo určení, PŘEŽÍT a PŮSOBIT. Bakterie v Symprove™ jsou aktivní a živé, což znamená, že ihned poté, co se DOSTANOU na místo určení, jsou schopné účinkovat v harmonické spolupráci s vaším trávicím traktem. Trávení, na kterém se podílí silná žaludeční kyselina a žlučové soli, se spouští přijetím potravy. Bakterie přijímané v potravě se také dostávají do trávicího traktu a bojují o přežití v tomto extrémně kyselém prostředí. V mnoha výrobcích jsou bakterie lyofilizované, a proto se předtím, než začnou účinkovat, musí aktivovat. To, že nejsou aktivní, také znamená, že jsou velmi citlivé na kyselinu v žaludku a nemusí přežít. Pro oba tyto typy produktů platí, že mohou být během procesu trávení zničeny. Symprove™ je odlišný, protože obsahuje živé a aktivní bakterie v jedinečné směsi s vodním základem, který nespouští trávení – to znamená, že když bakterie procházejí žaludkem, jsou schopné PŘEŽÍT. Když projdou nehostinným prostředím žaludku, musí bakterie rychle kolonizovat cílovou oblast. U výrobků, které jsou citlivé na žaludeční kyseliny, nemusí přežít tolik životaschopných bakterií, aby byly schopné vytvořit silné kolonie. Na rozdíl od nich se Symprove™ dostává do střeva a okamžitě začíná PŮSOBIT. Na Londýnské univerzitě (UCL) byl dokončen přelomový nezávislý výzkum¹, který porovnával různé produkty a jejich schopnost dostat se na místo určení, přežít a působit. Tento výzkum¹ dokázal, že Symprove™ byl nepochybně schopný dostat se na místo určení, přežít a působit lépe než ostatní produkty. Tyto výsledky dokázaly, že Symprove™ a jeho živé a aktivní bakterie přicházejí do střeva přesně tehdy, když jsou schopné účinkovat a efektivně se množit. Důležité je, aby byli lidé ochotni zapojit se do celého dvanáctitýdenního programu pro dosažení maximálního účinku, protože opětovné získání rovnováhy střevních bakterií vyžaduje čas.
2Kolik je v Symprove™ bakterií?
Naše bakterie jsou živé a aktivní od okamžiku, kdy Symprove™ polknete. Každá dávka obsahuje přibližně deset miliard jednotek tvořících živé kolonie. To zaručuje, že živé a aktivní bakterie dorazí do cílových oblastí ve Vašem střevě, aniž by v žaludku spustily trávení.
3Na co tyto bakterie potřebujeme?
Bakterie se nacházejí v lidském těle už od nepaměti. Lidé jsou na rovnováze bakterií (v mikrobiomu) závislí. Je to nedávno, co přišli lékaři a vědci na to, jak moc důležitý je tento vztah a co všechno tyto bakterie dělají pro to, aby napomáhaly při metabolických aktivitách, které nás udržují naživu.
4Existují výzkumy o Symprove™?
Společnost Symprove™ má silný výzkumný a vývojový program a své výrobky neustále zdokonaluje. Společnost zkoumá dvě oblasti. První z nich je účinnost dodávacího systému. V této oblasti spolupracujeme s nezávislými laboratořemi a zdravotnickými specialisty, abychom se ujistili, že náš dodávací systém je ten nejvhodnější. Potvrdil to i přelomový nezávislý výzkum¹ na Londýnské univerzitě (UCL), kde byla testována hlavní probiotika dostupná na trhu ve Velké Británii. Výzkum¹ ukázal, že Symprove™ byl jediným z testovaných produktů, který dokázal splnit všechny tři základní podmínky. Dokázal se dostavit na místo určení, přežít, působit a kolonizovat střevo. Druhou oblastí je výzkum², vedený nezávislými profesionály z oblasti zdravotnictví, který poukazuje na efektivitu přípravku. Do tohoto výzkumu investuje Symprove™ už deset let.
5Má Symprove™ vedlejší účinky?
Někteří zákazníci (přibližne 1 ze 100) uvádějí, že po dobu prvních dní užívání Symprove™ zaznamenali řidší stolici. Obvykle je to normální a znamená to, že bakterie usilovně pracují.
6Proč bychom měli pít Symprove™?
Lidi dělíme na dvě skupiny: Na ty, kteří mají střevní bakterie v rovnováze, a na ty, kteří by tuto rovnováhu mít chtěli. Symprove™ je zcela odlišný od ostatních produktů, obsahujících několik kmenů bakterií, a to díky jedinečnému způsobu, kterým dostává do těla živé a aktivní bakterie. Je velmi důležité si uvědomit, že Symprove™ není lék, ale doplněk stravy, a měl by se podávat jako doplněk vyvážené stravy. Pokud si nejste jisti, zda je vhodné, abyste užívali výživový doplněk, poraďte se se svým lékařem nebo jiným vhodným odborníkem.
7Jak se má Symprove™ užívat?
Doporučujeme užívat Symprove™ hned ráno, na lačný žaludek (před snídaní). V ideálním případě byste měli po užití počkat minimálně deset minut, než začnete jíst či pít kávu nebo čaj (teplé nápoje), abyste Symprove™ umožnili dostat se do Vašeho střeva v co nejkratším čase a zahájit v nicht kolonizaci. Nic se nestane, když se najíte nebo napijete hned po užití, ale můžete tím zpomalit proces dodávání Symprove™ na určené místo. Pokud jste zapomněli užít Symprove™ hned ráno, a už jste jedli, užijte Symprove™ dvě hodiny po jídle.
8Jak dlouho bych měl Symprove™ užívat?
Symprove™ nabízí dvanáctitýdenní program, který byl navržen tak, aby pomáhal podporovat vyvážené prostředí bakterií ve střevě. Pokud máte zájem udržet si střevní bakterie v optimální rovnováze i po tomto dvanáctitýdenním programu, doporučujeme Vám pokračovat v užívání Symprove™ v rámci udržovacího programu.
9Jak mám Symprove™ skladovat?
Před otevřením by měl být Symprove™ uchováván na tmavém a chladném místě. Po otevření skladujte Symprove™ v chladničce, abyste živým a aktivním bakteriím zabezpečili optimální podmínky. Symprove™ nikdy neohřívejte a nezmrazujte. Bakterie by se tím mohly usmrtit.
10Měl bych užívat Symprove™, když užívám nebo jsem nedávno užíval antibiotika?
Ano, nikdy není na škodu pomoci Vašim střevům během užívání antibiotik (nebo po skončení užívání) udržet rovnováhu. Antibiotika sice pomáhají lidskému tělu překonat chorobu, ale na druhou stranu ničí i prospěšné bakterie ve střevě. Doporučujeme vám, pokud je to možné, abyste užívali Symprove™ jindy než antibiotika. Ideální je užívat Symprove™ deset minut před jídlem a pitím, abyste mu umožnili projít žaludkem a dostat se tam, kde je ho zapotřebí.
11Jak funguje dvanáctitýdenní program?
Během dvanáctitýdenního programu byste měli každé ráno užívat 1 odměrku Symprove™. Po ukončení programu jste připraveni přejít do udržovací fáze. Protože každý člověk je jedinečný a důvody pro užívání Symprove™ se velmi liší, nedokážeme Vám dát přesné doporučení, jak dlouho by měla trvat Vaše udržovací fáze – to víte jen Vy!
12Co se stane, když zapomenu užít Symprove™ v čase, kdy ho pravidelně užívám?
Když vynecháte Symprove™ jeden nebo dva dny, nic se nestane, ale nejlepšího účinku dosáhnete, když budete Symprove™ užívat dvanáct týdnů, čímž opět získáte rovnováhu. Je pravděpodobné, že když se Symprove™ přestane užívat na víc než na několik dní, mohlo by být rozumnější celý program restartovat.
13Proč právě dvanáct týdnů?
Tato doba byla klinicky dokázána NHS na londýnské univerzitě (prohlédněte si výsledky studie). Bylo jim jasné, že pro vývoj stabilní rovnováhy je potřeba určitý čas, a proto zvolili dvanáct týdnů jako klíčový faktor této studie.
14Měl bych užívat Symprove™ i po 12 týdnech?
Ano, měli byste pokračovat v pití Symprove™ i po ukončení tohoto programu, abyste podpořili vyváženost svých bakterií. Mnozí z našich zákazníků pokračují udržovací fází a upravují si ji tak, aby vyhovovala jejich životnímu stylu.
15Z čeho je Symprove™ vyroben?
Mango a exotické ovoce Obsah: voda, extrakt z naklíčeného ječmene, živé a aktivní kultury: L. rhamnosus, E. faecium, L. acidophilus a L. plantarum, vitamín C, regulátor kyselosti: citrát trisodný, konzervační látka: sorban draselný, přírodní ochucovadla, sladidlo: sukralóza
16Obsahuje Symprove™ lepek?
Symprove™ neobsahuje lepek podle normy Codex, která definuje hodnotu < 20ppm. Na výrobu tekutiny, v níž se pěstují Symprove™ bakterie, se sice používá ječmen, který obsahuje určitou formu lepku, avšak proces výroby je přísně kontrolován, aby se limitovalo uvolňování lepku z ječmene. Ječmenná zrna tedy nejsou součástí výsledného produktu. Dodržení Codex normy pro bezlepkové potraviny se ověřuje pravidelnými testy šarží našich výsledných Symprove™ produktů.
17Jaký výsledek mohu během dvanácti týdnů očekávat?
Lidé musejí překonávat různé zdravotní těžkosti, když bakterie v jejich těle nejsou v rovnováze. Vzhledem k tomu, že každý člověk je jedinečný, může každý z nás reagovat na užívání Symprove™ odlišně, a je proto velmi těžké přesně popsat vaši dvanáctitýdenní cestu. Avšak na základě zpětné vazby od našich zákazníků a na základě našeho výzkumu můžeme popsat několik klíčových stadií na dvanáctitýdenní cestě. Během prvních několika týdnů, když Symprove™ začne účinkovat, si někteří lidé mohou všimnout významného zlepšení rovnováhy svých střevních bakterií, Někdo může zaregistrovat určité vzestupy a pády, avšak to je úplně normální. Ať Vás to tedy neznepokojuje a pokračujte v každodenním užívání Symprove™. V následujících týdnech by se měla zvýšit stabilita, protože se rovnováha úplně upraví. Je velmi důležité užívat Symprove™ denně v průběhu dvanácti týdnů, abyste dosáhli co možná nejlepších výsledků díky zdravé rovnováze střevních bakterií.
18Jakou má Symprove™ dobu spotřeby?
Symprove™ má dobu spotřeby čtyři měsíce. Prosím, zkontrolujte datum spotřeby na etiketě. Mějte na paměti, že hned po otevření se Symprove™ musí skladovat v chladničce.
19Mohu Symprove™ užívat, když jsem těhotná nebo kojím?
Poraďte se prosím se svým lékařem nebo lékárníkem ještě předtím, než začnete Symprove™ užívat.
20Mohu při užívání Symprove™ pít alkohol?
Alkohol má velmi špatný vliv na bakterie ve vašem střevě a také na Symprove™. Doporučujeme vyhýbat se alkoholu několik hodin po užití Symprove™.
21Co je 12-týdenní program?
Dvanáctitýdenní program se skládá ze třech balení Symprove s obsahem 4x500 ml (jedna lahvička se spotřebuje za 7-8 dní). Doporučujeme začít právě dvanáctitýdenním programem, protože právě tak dlouho trvá restartovat rovnováhu ve střevní mikrobiotě. Pokud jste zakoupili 12 lahviček najednou, zahajte dvanáctitýdenní program okamžitě – z důvodu krátké trvanlivosti produktu.
22Kdo vyrábí Symprove™?
Symprovevyrábí společnost Symprove Holdings Ltd. ve Velké Británii, která má přes 25 let zkušeností s výrobou produktů se živými kulturami. Všechny složky přípravku Symprove pocházejí z Velké Británie a jsou tam vyráběny.
23Mohu se předávkovat?
Symprove není lék, nýbrž výživový doplněk. Je velmi nepravděpodobné, že by došlo k předávkování, přesto nedoporučujeme užívat více než doporučenou denní dávku. Konzumace velkých dávek bakterií může způsobovat nadýmání a plynatost. Tyto příznaky po určité době vymizí, pokud však přetrvávají déle než několik dní, snižte dávku Symprove a později ji zase postupně zvyšujte. V případě jakýchkoliv přetrvávajících nežádoucích účinků vyhledejte lékařskou pomoc.
24Mám Symprove™ užívat s jídlem?
Doporučujeme Symprove užívat hned po probuzení na lačný žaludek, a to ještě před snídaní. Ideálně byste měli s pitím a jídlem počkat minimálně 10 minut, aby měl Symprove nejlepší šanci dostat se do střev a kolonizovat je. Pokud jste se najedli před užitím Symprove, počkejte alespoň 2 hodiny a až poté užijte Symprove.
25Mohu při Symprove™ užívat i jiné výživové doplňky?
Ano
26Jaká je denní dávka Symprove™?
Denní dávka je 70 ml, což odpovídá objemu odměrky, která je součástí balení. Jedna odměrka obsahuje přibližně 10 miliard bakterií.
27Je Symprove ™ vhodný pro děti?
Symprove ™ je doplněk stravy a proto se s ním nespojují takové bezpečnostní problémy jako s léky. Doporučené dávkování je 1 ml na 1 kg hmotnosti dítěte.
28Obsahuje Symprove™ nějaké alergeny?
Symprove neobsahuje lepek ani mléko a je vhodný i pro vegany.
29Obsahuje Symprove™ mléko?
Ne
30Je Symprove™ vhodný pro vegany?
Ano. Symprove neobsahuje žádné živočišné produkty.
31Je Symprove™ přírodní produkt?
Většina složek Symprove je přírodního původu, a to jak ječmen, tak i prospěšné bakterie. Jedinými přidanými složkami jsou vitamin C, sorbát a citrát sodný, které jsou běžně přítomny i v jiných potravinách. Používáme také přírodní příchutě mango a marakuja.
32Jak se Symprove™ vyrábí?
Základ Symprove™ tvoří extrakt z vyklíčeného ječmene, do kterého se nejprve přidají čtyři druhy probiotických bakterií. Tento extrakt představuje dokonalou potravu pro bakterie, aby mohly působit. Celý proces výroby Symprove ™ probíhá ve výrobním podniku sídlícím v hrabství Surrey v Anglii, kde se kultivují kmeny bakterií až po odeslání výrobku zákazníkům do celého světa. Do praxe jsme zavedli velmi přísné postupy a používáme nezávislé testery, abychom zajistili, že každá vzorek Symprove ™ obsahuje správné bakterie v těch správných množstvích. Symprove ™ je absolutně přírodní mnoho kmenový výrobek, který se vyrábí za přísných podmínek a podléhá řádným testovacím postupem před tím, než se dostane k zákazníkům. Všechny jeho složky se dají sledovat až k jejich původu. Řídící systém vysoké kvality (ISO9001 / 2018) je srdcem výrobního procesu a zároveň nás ujišťuje, že zachováváme velmi vysoké standardy, které jsme vyvinuli a neustále se je snažíme zdokonalovat.
33Jak se Symprove™ testuje?
Před tím, než se Symprove ™ dostane ke svým zákazníkům, přísně se testuje a třikrát se analyzuje nezávislou laboratoří, tzv. správnou výrobní praxí (Good Manufacturing Practises - GMP). Toto testování určuje, zda jsou přítomny čtyři kmeny bakterií a zda se jejich hladina rovná nebo převyšuje naše minimální požadavky, které představují v 70 ml dávce 10 miliard živých aktivních bakterií tvořících koloniální útvar. Testování také potvrzuje, že vzorek neobsahuje žádné další bakterie nebo znečišťující látky. Zaměřuje se na: kontaminaci bakteriemi, růst kvasinek / plísní, měření pH, identifikaci bakteriálních kolonií. Vzorky posíláme také na otestování, abychom se ujistili, že Symprove ™ neobsahuje lepek.
34Proč si vybrat Symprove™?
Výsledky¹ dokázaly, že Symprove ™ je jediný produkt (z testovaných), který splnil všechny tři požadavky: dostavil se na určené místo, přežil, působil a kolonizoval střevo. Symprove ™ se odlišuje od ostatních dostupných výrobků, protože: Bakterie jsou živé a aktivní při vstupu do lidského těla. Je to jediný přípravek na vodním základě, který nespouští trávení a bakterie zůstávají živé i během přechodu drsnými podmínkami v žaludku. Naše jedinečná kombinace bakterií pracuje tak, aby působila již ve chvíli, kdy se bakterie dostanou na začátek tenkého střeva. Klinické studie na hotových výrobcích dokázaly, že Symprove ™ je účinný u pacientů se syndromem dráždivé střeva (IBS) a zánětlivými střevními onemocněními (IBD). Většina probiotik má studie pouze na kmenech, které se nacházejí v jejich výrobcích, ne na hotových výrobcích. Symprove ™ poskytuje pomoc svým uživatelům prostřednictvím call centra nebo uzavřené skupiny na Facebooku.