Doručení do 2 pracovních dnů

Čokoládový veganský dort

Tuhle dobrotu jsem od doby, kdy mi o ní kamarádka řekla dělala už mnohokrát. Je jednoduchý, rychlý a vhodný pro vegany i mlsouny s intolerancí na laktózu nebo lepek. Níže se dočtete, které potraviny je třeba zaměnit v případě, že těmito problémy trpíte. 

Co budeme potřebovat:

1 velké balení lotus sušenek

5 banánů

1 plechovka kokosového mléka

1 Veganská čokoláda (na obrázku je vyfocená neveganská)

Malá forma na dort (průměr 16 cm)

Pečící papír

Mixér

Na dozdobení:

Borůvky, Kokos, Ořechy,…

  • Jsem vegan, mám intoleranci na laktózu:

Volím stejný recept, použiju veganskou čokoládu

  • Mám intoleranci na lepek:

Sušenky lotus vyměním za jakékoliv jiné jim podobné, lepek neobsahující, zbytek postupu nechám stejný

Čokoládový veganský dort

Jak na to?

1. Rozemeleme lotus sušenky v mixéru tak, aby z nich byl jemný prášek a následně přidáme tekutou část kokosového mléka v takovém objemu, aby se nám vytvořilo těsto. Kokosové mléko v plechovce se skládá z pevné a tekuté části. S oběma budeme pracovat během celého receptu

2. Těstem vymažeme dno formy a dáme péct do trouby na 180°C po dobu 10 minut.

Čokoládový veganský dort

3. Mezi pečením korpusu rozmixujeme banány s pevnou formou kokosového mléka. Já používám smoothie mixér, ale můžete použít jakýkoliv jiný. Není však dobré banány namixovat moc, pak by základ byl moc tekutý a špatně by tuhnul. Ideálně tak, aby společně tvořily hustší hmotu.

Pozn.: Důležitý je dostatečně tuhý základ, pokud se vám bude zdát, že neteče jako tužší těsto, nebojte se rozmixovat klidně o banán víc. 

Kokosové mléko

4. Na vodní lázni rozehřejeme čokoládu s dalším dílem tekutého kokosového mléka (tu předchozí část jsme použili na těsto na korpus) z plechovky a přidáme k dosud připravené směsi.

5. Na lehce vychladlý základ můžeme nakrájet zbytek banánů, jahody a jiné ovoce a následně nanášíme banánovo-čokoládový základ, uchováváme v lednici po dobu minimálně 4 hodin, aby nám vše ztuhlo

Čokoládový veganský dort_3

6. Zdobíme borůvkami, kokosem, ořechy, případně můžeme podávat s mangem nebo jakýmkoliv jiným ovocem. Je možné dekorovat i částí odložených sušenek lotus nebo dort celý jimi obložit okolo a následně sušenky připevnit mašlí, případně na pečící papír namalovat srdíčko z čokolády a nechat ztuhnout. Fantazii se meze nekladou.

P.S.: Dort je hodně sytý a lze ho rozdělit na 8 menších kousků.

Čokoládový veganský dort

Dobrou chuť a těšíme se na recepty!

Označovat nás můžete na sociálních sítích pod hashtagem #symprovefoodies

+ posts

Študentka 5. ročníka Farmaceutickej fakulty, Veterinárnej a farmaceutickej univerzity v Brne

Symprove newsletter

Prihláste sa do nášho newslettra a už vám neunikne žiadny zaujímavý článok na tému trávenia, imunity či zdravého životného štýlu.
Posielame maximálne raz týždenne!

Jediná živá probiotika

Udržujte zdravou rovnováhu bakterií ve střevech již dnes!

Díky jedinečné technologii a dlouholetému zdokonalování jsou probiotika SymproveTM jediná skutečně živá probiotika, která se díky vodní bázi dostaví do střev, kde příznivě působí na trávení, imunitu a celkové zdraví organismu.
Na rozdíl od pilulkových probiotik pobývají v žaludku, jak je agresivní žaludeční kyseliny rozloží a oslabí, ale projdou trávicím systémem přímo tam, kde jsou potřeba.