Doručení do 2 pracovních dnů

Čokoládový veganský dort

Tuhle dobrotu jsem od doby, kdy mi o ní kamarádka řekla dělala už mnohokrát. Je jednoduchý, rychlý a vhodný pro vegany i mlsouny s intolerancí na laktózu nebo lepek. Níže se dočtete, které potraviny je třeba zaměnit v případě, že těmito problémy trpíte. 

Co budeme potřebovat:

1 velké balení lotus sušenek

5 banánů

1 plechovka kokosového mléka

1 Veganská čokoláda (na obrázku je vyfocená neveganská)

Malá forma na dort (průměr 16 cm)

Pečící papír

Mixér

Na dozdobení:

Borůvky, Kokos, Ořechy,…

  • Jsem vegan, mám intoleranci na laktózu:

Volím stejný recept, použiju veganskou čokoládu

  • Mám intoleranci na lepek:

Sušenky lotus vyměním za jakékoliv jiné jim podobné, lepek neobsahující, zbytek postupu nechám stejný

Čokoládový veganský dort

Jak na to?

1. Rozemeleme lotus sušenky v mixéru tak, aby z nich byl jemný prášek a následně přidáme tekutou část kokosového mléka v takovém objemu, aby se nám vytvořilo těsto. Kokosové mléko v plechovce se skládá z pevné a tekuté části. S oběma budeme pracovat během celého receptu

2. Těstem vymažeme dno formy a dáme péct do trouby na 180°C po dobu 10 minut.

Čokoládový veganský dort

3. Mezi pečením korpusu rozmixujeme banány s pevnou formou kokosového mléka. Já používám smoothie mixér, ale můžete použít jakýkoliv jiný. Není však dobré banány namixovat moc, pak by základ byl moc tekutý a špatně by tuhnul. Ideálně tak, aby společně tvořily hustší hmotu.

Pozn.: Důležitý je dostatečně tuhý základ, pokud se vám bude zdát, že neteče jako tužší těsto, nebojte se rozmixovat klidně o banán víc. 

Kokosové mléko

4. Na vodní lázni rozehřejeme čokoládu s dalším dílem tekutého kokosového mléka (tu předchozí část jsme použili na těsto na korpus) z plechovky a přidáme k dosud připravené směsi.

5. Na lehce vychladlý základ můžeme nakrájet zbytek banánů, jahody a jiné ovoce a následně nanášíme banánovo-čokoládový základ, uchováváme v lednici po dobu minimálně 4 hodin, aby nám vše ztuhlo

Čokoládový veganský dort_3

6. Zdobíme borůvkami, kokosem, ořechy, případně můžeme podávat s mangem nebo jakýmkoliv jiným ovocem. Je možné dekorovat i částí odložených sušenek lotus nebo dort celý jimi obložit okolo a následně sušenky připevnit mašlí, případně na pečící papír namalovat srdíčko z čokolády a nechat ztuhnout. Fantazii se meze nekladou.

P.S.: Dort je hodně sytý a lze ho rozdělit na 8 menších kousků.

Čokoládový veganský dort

Dobrou chuť a těšíme se na recepty!

Označovat nás můžete na sociálních sítích pod hashtagem #symprovefoodies

+ posts

Študentka 5. ročníka Farmaceutickej fakulty, Veterinárnej a farmaceutickej univerzity v Brne

Jediná živá probiotika

Udržujte zdravou rovnováhu bakterií ve střevech již dnes!

Díky jedinečné technologii a dlouholetému zdokonalování jsou probiotika SymproveTM jediná skutečně živá probiotika, která se díky vodní bázi dostaví do střev, kde příznivě působí na trávení, imunitu a celkové zdraví organismu.
Na rozdíl od pilulkových probiotik pobývají v žaludku, jak je agresivní žaludeční kyseliny rozloží a oslabí, ale projdou trávicím systémem přímo tam, kde jsou potřeba.

logo