Doručení do 2 pracovních dnů

Zdravé stravování, sport a probiotika: Jak jsem našla cestu k lepší náladě, pohodlnému životu a krásné pleti

Jmenuji se Lucie a mojí misí je inspirovat okolí k zdravému životnímu stylu. Věnuji se nejrůznějším sportovním aktivitám od běhu, plavání, bojových sportů až po pilates, jógu a obličejovou jógu (Face yoga). Jsem lektorka a snažím se jít svým klientům příkladem nejen v pohybu, ale i v oblasti stravování. Ráda bych se s vámi podělila o svou osobní zkušenost s tím, jak jsem objevila, že kombinace zdravého stravování, pravidelného sportu a péče o střevní mikroflóru může mít zásadní vliv na naši náladu, celkovou pohodu, a dokonce i na kvalitu naší pleti.

Strava je základ

Před několika lety jsem si všimla, že moje nálada a energie často kolísají, ačkoliv jsem se snažila vést aktivní život. Začala jsem zkoumat, jaký vliv může mít strava na naši duševní pohodu. Rozhodla jsem se zahrnout do svého jídelníčku více čerstvého ovoce, zeleniny a celozrnných produktů a omezit vysoce průmyslově zpracované potraviny a jednoduché cukry.

Postupem času jsem si uvědomila, že při konzumaci těchto potravin se cítím lépe. Zjistila jsem, že se mi daří udržovat stabilní hladinu energie a vyhýbám se těm nepříjemným prudkým výkyvům. To mě motivovalo k tomu, abych dále experimentovala se zdravými recepty a objevila nové oblíbené pokrmy, které mi dodávají nejen fyzickou sílu, ale také pozitivní pocity.

Každý potřebuje pohyb

Sport jsem vždy vnímala jako součást mého života, radostnou aktivitu. Stále se snažím vnímat, jak se po cvičení cítím. Uvolněné endorfiny mě obklopují pocitem štěstí a klidu. Zjistila jsem, že pohyb mi pomáhá zbavit se stresu a že moje nálada je výborná.

Povětšinou se věnuji aktivitám, které mě skutečně baví. Objevila jsem radost z běhání, plavání, rezistenčního tréninku a bojových sportů, které mi nejen poskytují fyzický prospěch, ale také mi přinášejí radost a odpočinek od každodenního shonu.

Střevní zdraví a dobrá nálada

Víte, že střevní mikroflóra může mít vliv na naši náladu? Ano, ani já jsem to nevěděla, dokud jsem se nesetkala s informacemi o probiotikách a jejich vlivu na trávení a duševní zdraví. Rozhodla jsem se vyzkoušet doplňky stravy obsahující probiotika a také jsem začala zahrnovat do jídelníčku potraviny bohaté na tyto živé bakterie.

Mé zažívání se zlepšilo a měla jsem méně problémů s trávením. Co mě však příjemně překvapilo, byl vliv probiotik na moji náladu. Začala jsem se cítit více vyrovnaně a klidně, a to i v situacích, které by mě jinak stresovaly. Zjistila jsem, že péče o střevní mikroflóru má komplexní dopad na celkovou pohodu.

Zdraví střeva a krásná pleť

Jelikož vyučuji i Face jógu, téma pleť a péče o ni je mi téměř denním chlebem. Kvalita naší pleti může být ovlivněna tím, co jíme a jak se staráme o své střevní zdraví. Když máme narušenou střevní mikroflóru, může to vést k zánětům v těle, které se mohou projevit i na naší pleti. Akné, zarudnutí a ekzémy mohou být často spojeny s nerovnováhou střevního prostředí.

Konzumace probiotik a strava bohatá na vlákninu mohou pomoci udržet zdravou střevní mikroflóru a tím i krásnou pleť. Výživové látky, které přijímáme stravou, se lépe vstřebávají, což může mít vliv na hydrataci a elasticitu pleti.

Rovnováha ve střevech = rovnováha v životě

Co si z toho můžete odnést?

Mou cestu k lepší náladě, pohodlnějšímu životu a krásné pleti jsem začala objevovat prostřednictvím zdravého stravování, pravidelného sportu a péče o střevní zdraví. Každý krok na této cestě byl důležitý a postupně jsem si uvědomila, jak úzce jsou tyto faktory propojeny. Moje osobní zkušenost mě naučila, že péče o sebe samé a o své tělo má pozitivní vliv na náš celkový stav duševní i fyzický, a dokonce i na krásu naší pleti.

Ráda bych vás povzbudila, abyste také experimentovali s tím, co vám dělá dobře. Každý jsme jiný a co funguje pro jednoho, nemusí nutně fungovat pro druhého. Důležité je poslouchat své tělo a dělat změny postupně. Vaše zdraví, pohoda a krása jsou toho hodny. Pokud vás zajímá víc, sleduj mé sociální sítě pod nickem Lucky Yoga.

Lucie Žák Podlucká, instruktorka jogy
Lucie Žák Podlucká
+ posts

Jóga se v mém životě objevila asi když mi bylo 15. Vše s ní spojené prostě miluju. Moje záliba se stala mojí vášní. Za pár let praxe ve studiu, ale i samostatně doma jsem se rozhodla v jógovém učení dál a dál vzdělávat, prohloubit mé vědění a vše mi tak začalo dávat smysl. Natolik, že jsem se rozhodla všechno nadšeně šířit a předávat dál.

Jediná živá probiotika

Udržujte zdravou rovnováhu bakterií ve střevech již dnes!

Díky jedinečné technologii a dlouholetému zdokonalování jsou probiotika SymproveTM jediná skutečně živá probiotika, která se díky vodní bázi dostaví do střev, kde příznivě působí na trávení, imunitu a celkové zdraví organismu.
Na rozdíl od pilulkových probiotik pobývají v žaludku, jak je agresivní žaludeční kyseliny rozloží a oslabí, ale projdou trávicím systémem přímo tam, kde jsou potřeba.

logo